انی کنت من الظالمین

تازگی بخش خسته ی درونم شروع کرده به اظهار نظر درباره ی همه چیز. کلا از همه ی کارهای من خسته شده و دارد اعتراض می کند. از این همه سرزنش و تحقیر و احساس شکست که هر روز نثار خودم می کنم خسته شده. از اضطراب و تنشی که خودم برای خودم درست کرده ام خسته شده. از این همه جنگیدن با وقایع موجود. از این همه تلاش برای نگه داشتن چیزهایی که دارم از دست می دهم. از این همه تلاش برای تغییر دادن نظر و رفتار بعضی آدم ها در مورد بعضی چیزها. از این همه اشتباه روی اشتباه که حالا شده کوه اشتباهات. از بی برنامگی و بی هدفی. از پشت گوش انداختن ها و فراموش کردن ها. از این همه تقصیر که افتاده گردنم. از اینکه مثل اسفند روی آتش شده ام و هیچ جا بند نمی شوم.

 

این که همه ی تقصیر همه ی این خستگی ها گردن خود خودم باشد خیلی دردناک ست و برای همین گاهی سعی می کنم بخشی اش را بیندازم گردن شرایط یا آدم های دیگر. ولی خودم هم می دانم که این ها همه ش فرافکنی ست و حتی اگر جایی قربانی شرایط بدی شده باشم هم در واقع خودم خودم را توی آن شرایط انداخته ام.

 

خودم که از خودم خسته می شود دیگر نمی دانم باید چه کار کرد. نه می شود کسی را سرزنش کرد نه می شود از دست کسی یا چیزی عصبانی بود نه می شود رفت یقه ی کسی را گرفت و ازش جواب خواست نه هیچ کار دیگری. مثل مشکلات خانوادگی می ماند. مثل بی پناهی کسی که پشتوانه و تکیه گاهش خانواده اش باشند و بعد توی خانواده هم همه چیز بریزد به هم و دعوا بشود مثلا.

دورانی شده که هیچ کس حتی خودم طرفدار خودم نیست...حتی "تنها با خود برجا ماندم" را هم نمی شود زیر لب زمزمه کرد...چون الان خودم هم دیگر طرف من نیست... تنها بی خود...

 

 

 

/ 4 نظر / 21 بازدید
زهرا

... چه جالب... آدم ها واقعا شرایط کاملا یکسانی رو تجربه می کنن، ولی در عین حال انگار دوست ندارن که همدیگه رو درک کنن!!!

زهرا

خب وقتی که یه دوستی داری که برخلاف خودت که درون گرایی، برون گرائه، و شرایطش رو بیان میکنه خیلی راحت، و میبینی که شرایطش همون شرایطی هست که خودت بارها و مدت ها و شاید حتی الانم درگیر بودی، می رسی به این که خودت تنها فردی نیستی توی این دنیا که از این قبیل خود درگیری ها رو تجربه می کنه...

خانم شین

وای اگه تو این گیر و دار چند نفر هم باشن که انتظار داشته باشن ازت، که چرا حواست به ما نیس، که چرا فلان کردی فلان نکردی، که گیر بدن بهت که چته، که نتونی یه کم تنها باشی با خودت، که نذارن چند راند مشت بزنی ببینی چند چندی با خودت!