:|

بعد این همه سال که به شهر غریب و خوبی ها و بدی هایش عادت کردیم حالا یک مشکل جدید از عواقب شهر غریب جلو راهمان سبز شده.

شرح این مشکل جدید ازین قرار است که مامان و بابای آدم می خواهند 12 روز بروند سفر خانه ی خدا.تارخش هم دست خودشان نیست که عقب جلویش کنند.در این 12 روز هم خود آدم کلاس دارد و باید بماند اصفهان هم خواهرها و برادرش مدرسه دارند و باید بمانند خانه.بنابر این چون خود آدم نمی تواند بماند خانه پس باید یکی را پیدا کنند که در این مدت پیش خواهرها و برادر آدم بماند.ولی ازان جا که در شهر غریب همچین کسی پیدا نمی شود و فامیل های راه دور هم همه سر کار و درس و زندگی خودشانند معضلی می شود این یکی را پیدا کردن.خاله ی بابای آدم از مدت ها قبل گفته می توانید روی من حساب کنید ولی حالا برادر شوهرش فوت کرده و شوهرش حالش خوب نیست و خلاصه خیلی هم بتواند بیاید دو سه روز.بعد یک نفر دیگر هم هست که فقط خود بابا می شناسندش.می شود دختر عموی پدربزرگ آدم.یک خانم تقریبا شصت ساله.مامان آدم ته دلش راضی نیست که خانه و زندگی اش را بدهد دست کسی که تاحالا اصلا ندیدستش.ولی گزینه ی دیگری هم روز میز نیست .اینجا آدم تصمیم می گیرد حداقل یک هفته ازین 12 روز را تقبل کند و قید درس و دانشگاه را بزند و بماند خانه.پنج شش روز باقیمانده راهم بالاخره یکی از دو تا گزینه ی قبلی یا شاید هم دو تایی بتوانند پوشش بدهند.آدم با خودش فکر می کند تمرین ها را در این مدت می شود از طریق ایمیل با بچه های کلاس رد و بدل کرد و جزوه ها را هم بعدا می گیرم و امتحان هم که نداریم...اینجوری آدم خودش را راضی می کند که یک هفته نرود دانشگاه.

ولی کلا دل آدم می گیرد وقتی می بیند هیچ کس هیچ کس هیچ کس نمی تواند بیاید چند روز بماند خانه ی آدم تا مامان و بابای آدم با خیال راحت بروند مسافرت.

از همه بد تر اینکه حتی خود آدم هم نیست...یا به سختی هست...

----------------------------------------------------------------

پ ن:کلا وقتی می خواهم یکی از تجربیاتم را تعریف کنم به جای من از آدم استفاده می کنم ناخوداگاه.سطرهای بالا را هم با نگاهی به این عادت قدیمی به طرز اغراق آمیزی پر از "آدم"نوشتم.وگرنه باور کنید خود آدم بینی مفرط ندارم!

پ ن2:عصری که از اتوبوس پیاده شدم موقع ورداشتن ساکم از تو قسمت بار سرم خیلی محکم خورد به یه لبه ی تیزی.اون موقع سر یه دقیقه دردش خوب شد.بعد ولی الان بعد چند ساعت یهو دوباره دردش شرو شد...تیر می کشه و ذوق ذوق می کنه و اینا.خلاصه اگه مردیم حلال کنید!ولی ترجیحا دعا کنید چیزیم نشه که اگه بشه همه برنامه هامون می ریزه به هم...!:دی

/ 13 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مانا

به نظر من بايد مديريتش كرد... بايد شناختِش وَ كُنترلش كرد...اما نه اين كه از بينِش برد...چون خيلي خوبه...ولي به شرطي كه مكملِش هم همراهش باشه...كه همون مديريته

مانا

هر دوش ! مثلن خب معلومه كه در آن واحد آدم نمي تونه هم تو حوزه درس بخونه هم درساي خودشو بخونه هم فلش كار كنه هم كتاباي شهدي مطهري بخونه و هم عقايد و سياست و اينا كار بكنه...و خيلي كاراي ديگه...بايد خودش متناسب با روحيات خودش در يك زمان بندي كوتاهي يا متناسب با اون كاري كه تصميم گرفته،اون كا رو انجام بده و اون رو به ثمر بر رسونه و بسم الله بعديش

نامعتبر

به جان عزیزت اومدم اینجا بکامنتم اما قسمت کامنت وبت باز نشد! حالا الان من باهات موافق نیستم مانا جان!چون ادم می تونه هم تو حوزه درس بخونه هم درساي خودشو بخونه هم فلش كار كنه هم كتاباي شهدي مطهري بخونه و هم عقايد و سياست و اينا كار بكنه... اینکه آدم وایسه یه کاری تکمیل شه بعد بره بعدی فقط باعث درجا زدن میشه.. اساسن رفتن رسیدن است... نتیجه مهم نیست.

نامعتبر

میگم ای کاش من اونجا بودم میومدم کمکت! ...دوستی به درد همین روزا میخوره دیگه.

نامعتبر

حس دلتنگی.. البته بستگی به میزان محبوبیتت در بین اعضای خانواده داره! :دی

نامعتبر

من این تجربه ی درجا زدنو زیاد داشتم چون اساسن هیچ وقت زمانی نمی رسید که من یک کاریمو تکمیل کنم چون اساسنتر منم ادم ایده آلیسیتی ام و هیچ وقت چیزی کامل و کمپلت راضی ام نمی کند پس در نتیجه احساس یاس ی که به آدم ان وقت دست می دهدا بسیار زیان بار تر از احساسی است که امید وار باشی که شروع کردی کاری را و پیش میرود تازه اینطوری خداهم کمکت تر می کند! والا! بعد اینکه جریان مثل زمانی است که آدم وقت کم دارد وقتی کم دارد بیشتر از وقتش استفاده می کند تا وقتی بیکار است... عیدهای نوروز را ببین عمرن کسی این زمان مفیدترین زمان عمرش باشد چون بیکاری اصولا بیکاری و کمکاری اصولا کمکاری می آورد! تمد!

مانا

من هم با شما موافقم "نامعتبر" جان ... اما بايد شخصيت شناسي هم كرد...يكي ممكنه نتونه...يكي هم ممكنه بتونه...بايد ديد كه تجارب قبلي در مورد ايشون چي رو ثابت كرده !

مریم

واااااای این آدم چقدر درسخونه... من اگه جاش بودم که کل دوازده روز رو می موندم خونه[نیشخند]

غیرمنتظره

مثال "من" که خیلی میگم "من"!

غیرمنتظره

اینکه هیشکی نیست که بیاد مهم نیست. بدش اینه که می بینی خودت هیچ کمکی نمی تونی برای راحتی خیال که نه، یه کم رفع خستگی پدر و مادرت بکنی. یا می تونی و نمی کنی.