قصه ی سادگی گم شده مون...
نسیم تازه بر فراز کوهستان هنوز می وزد 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

1- قبل ازین که حرفی بزنید و وعده ای به کسی بدید همه ی جوانبشو بسنجید تا مجبور نشید بعدا بزنید زیرش.در غیر این صورت اون کسی که بهش وعده داده بودید ممکنه کم کم دیوونه بشه.

2- به کسی که می خواد مستقل باشه و به هیچ کس متکی نباشه، امر و نهی نکنید. در غیر این صورت  اون کسی که شخصیت مستقلی داره ممکنه کم کم دیوونه بشه.

3- ارزش آدما به مدتشون نیست. اگه یه بار توی زندگیتون به کسی گفتید که اگه می دونستم قراره بمونی روی دوستی باهات سرمایه گذاری می کردم، اون وقت فقط یه دقیقه فکرکنید که طرف چه حسی پیدا کرده. اگه کسی زیاد با این حرف یا مصداقای عملی غیر کلامیش مواجه بشه ممکنه کم کم دیوونه بشه.

4- از روی ظواهر امر قضاوت نکنید. اگه موقعیت جوریه که مجبور به قضاوتید سعی کنید بیشتر بفهمید و همه ی جوانبو ببینید بعد قضاوت کنید. کسی که مورد قضاوتای نادرست قرار بگیره ممکنه کم کم دیوونه بشه.

5- حواستون به آدمای اطرافتون باشه و نشونه های افکار و احساسات و شرایطشونو نادیده نگیرید. از روی کوچیک ترین نشونه ها می شه چیزای زیادی فهمید. اطرافیان کسایی که فقط درون خودشونو می بینن و بیرون از خودشونو نمی بینن ممکنه کم کم دیوونه بشن.

6- آدما رو به ندونستن یا نفهمیدن یا نتونستن متهم نکنید. چون در صورت متهم شدن یا مجبور می شن خودشونو اثبات کنن یا ام به کل می کشن کنار و در هر صورت کم کم دیوونه می شن.

7- هر حرف تلخی، هر رفتار غلطی، هر بی انصافی ای، هر تقصیری، خلاصه هر چیزی رو می شه از یه زاویه ی دیگه دید و بخشید. تا اونجایی که می شه  و حقی ناحق نمی شه،به هر دلیلی ببخشید. هم آدمایی که نمی بخشن هم آدمایی که بخشیده نمی شن ممکنه کم کم دیوونه بشن.

----------------------------------------------------------

پ ن 1:چون می خواستم هفت تا باشه مجبورم هشتمی رو توی پی نوشت بیارم!

به محض اینکه متوجه اشتباهی شدید بدون معطلی اون روند اشتباهو متوقف کنید. اشتباه رو قبول کنید و تا می شه زودتر اصلاحش کنید. وقت کمه...

پ ن2: اولین مخاطب همه ی سطور بالا خودمم. گفتم اینجا ام بنویسم شاید به درد یکی دیگه ام بخوره.

[ ۱۳٩۳/۱٢/٢٢ ] [ ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ ] [ عطیه ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

ناگزیر از سفرم... بی سر و سامان چون باد...
امکانات وب