قصه ی سادگی گم شده مون...
نسیم تازه بر فراز کوهستان هنوز می وزد 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

شاید این راه راه من نبود...نمی دونم چرا از اولش منو هل داد توی این راه...و حالا وقتی فال حافظ می گیرم میاد:
فکر بهبود خود ای دل ز دری دیگر کن      درد عاشق نشود به به مداوای حکیم
اون اولا...اون موقع که هنوز تصمیمم قطعی نبود.اون موقع که هنوز دل دل می کردم.با هزار تا نشونه بهم فهموند یا شاید من این جور فهمیدم که باید این راهو بگیرمو برم...تهش روشنه.بالاخره می رسم.
یادمه یه روز خیلی ناامید شده بودم...به خاطر همه چی...می خواستم کلا دیگه المپیادو ول کنم.قرآنو باز کردم.یه آیه ای اومد که به کل نظرمو عوض کرد.روی یه کاغذ یادداشتش کردم تا یادم نره ولی الان اون کاغذو پیدا نکردم تا آیه رو اینجا بنویسم.
همه چیز بهم می گفت این راه راهیه که باید انتخاب می کردی و به احتمال زیاد تورو به هدفت می رسونه.
تا مرحله دوم...از اولش هیچ وقت دعا نکردم که المپیاد قبول بشم.همیشه گفتم خدایا اگه خودت صلاح می دونی...اگه مصلحت من اینه...و وقتی اون امتحانو دادم به وضوح فهمیدم که شاید مصلحت من این نیست که قبول بشم.اگرنه سر جواب دادن به سوالای به این آسونی که همه رو یه جورایی بلد بودم نمی موندم.اگر نه بر خلاف تمام امتحانایی که توی عمرم دادم دستپاچه نمی شدم و وقت کم نمی آوردم.اگر نه توی اون امتحان می تونستم چیزی رو که می دونم بنویسم...ولی نشد.
تا وقتی پر از شور و شوق المپیاد بودم مامان چیزی نمی گفت ولی از وقتی فهمیدم مامان ته دلش دوست نداره...دیگه حتی دعا هم نمی کنم که قبول بشم....امتحانو گند زدم...معجزه که قرار نیست بشه!
این راه راه من نبود...کاش اینو زودتر می فهمیدم...یا شاید راه من این بود که تا این جا بیام و بعد یهو تغییر مسیر بدم.شاید راه من این بود بفهمم گاهی اوقاتم قراره یه شکستایی بخورم...شکستای کوچیک ولی سرنوشت ساز...شاید راه من این نبود که یه المپیادی باشم...چه فرقی میکنه....حالم دیگه داره ازین مرزبندی ها به هم می خوره....کنکوری...المپیادی...
حالا که باید تغییر مسیر بدم سعی می کنم خوب این کارو بکنم.حالا که یه المپیادی نیستم...می خوام یه کنکوری خوب باشم.
هر جا که برم باید بهترین باشم...


اینم از نظر من در مورد انتخابات:

اینجا کلیک کنید

[ ۱۳۸۸/۳/٢۱ ] [ ٦:٤٦ ‎ب.ظ ] [ عطیه ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

ناگزیر از سفرم... بی سر و سامان چون باد...
امکانات وب